KYET KP105J2J2002
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | KP105J2J2002 |
| LCSC Part # | C390157 |
| Packaging | Through Hole,P=20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±5% 630V TH |
| Description | 1uF Film Capacitor ±5% 630V Through Hole P=20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
24,205
24,205
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1309 | $ 0.65 |
50+ | $ 0.1038 | $ 5.19 |
150+ | $ 0.0902 | $ 13.53 |
500+ | $ 0.0748 | $ 37.40 |
2,500+ | $ 0.0667 | $ 166.75 |
5,000+ | $ 0.0626 | $ 313.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$