KYET KP105J4501502
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | KP105J4501502 |
| LCSC Part # | C390152 |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±5% 450V TH |
| Description | 1uF Film Capacitor ±5% 450V Through Hole P=15mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
29,225
29,225
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0985 | $ 0.49 |
50+ | $ 0.0791 | $ 3.96 |
150+ | $ 0.0693 | $ 10.40 |
500+ | $ 0.0554 | $ 27.70 |
2,500+ | $ 0.0496 | $ 124.00 |
5,000+ | $ 0.0467 | $ 233.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$