KYET KP104J2G1016
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | KP104J2G1016 |
| LCSC Part # | C390133 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 100nF ±5% 400V TH |
| Description | 100nF Film Capacitor ±5% 400V Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
40,230
40,230
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0429 | $ 0.43 |
100+ | $ 0.0343 | $ 3.43 |
300+ | $ 0.03 | $ 9.00 |
1,000+ | $ 0.0236 | $ 23.60 |
5,000+ | $ 0.021 | $ 105.00 |
10,000+ | $ 0.0197 | $ 197.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$