E-Switch MS085R105F065S1A
| Manufacturer | |
| MPN | MS085R105F065S1A |
| LCSC Part # | C3823440 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | 20V 1,000,000 cycles SPDT 20V Limit Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | E-Switch | |
| Packaging | - | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Voltage Rating | 20V | |
| Current Rating | -;- | |
| Operating Life | 1,000,000 cycles | |
| Circuit | SPDT | |
| Voltage Rating (AC) | 20V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2591 | $ 1.26 |
| 200+ | $ 0.4879 | $ 97.58 |
| 500+ | $ 0.4697 | $ 234.85 |
| 1,000+ | $ 0.4622 | $ 462.20 |
Standard Packaging1/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |

