Broadcom HCMS-2922
| Manufacturer | |
| MPN | HCMS-2922 |
| LCSC Part # | C38164113 |
| Packaging | DIP-12-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED RED TH |
| Description | Red 635nm LED Indication - Discrete DIP-12-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Dot Matrix and Cluster | |
| Manufacturer | Broadcom | |
| Packaging | DIP-12-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
19
19
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 95.2856 | $ 95.29 |
30+ | $ 92.0064 | $ 2760.19 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$