TDK B57236S0509M000
| Manufacturer | |
| MPN | B57236S0509M000 |
| LCSC Part # | C3761585 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Description | 5Ω 4.5A Through Hole,P=5mm Inrush Current Limiters (ICL) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Inrush Current Limiters (ICL) | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
690
690
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.162 | $ 0.81 |
50+ | $ 0.1582 | $ 7.91 |
150+ | $ 0.1557 | $ 23.36 |
500+ | $ 0.1532 | $ 76.60 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$