VISHAY MAL225937181E3
| Manufacturer | |
| MPN | MAL225937181E3 |
| LCSC Part # | C3724901 |
| Packaging | Through Hole,D35xL27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 450V 180uF 460mΩ Through Hole,D35xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D35xL27mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 180uF | |
| Ripple Current | 1.935A@10kHz | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 460mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 27mm | |
| Diameter | 35mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 5.0101 | $ 5.01 |
| 200+ | $ 1.939 | $ 387.80 |
| 500+ | $ 1.8711 | $ 935.55 |
| 1,000+ | $ 1.8372 | $ 1837.20 |
Standard Packaging100/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

