TDK B43509A2337M002
| Manufacturer | |
| MPN | B43509A2337M002 |
| LCSC Part # | C3724183 |
| Packaging | Through Hole,D22xL32mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 200V 330uF Through Hole,D22xL32mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | Through Hole,D22xL32mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 200V | |
| Capacitance | 330uF | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 1.12A@100Hz | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 32mm | |
| Diameter | 22mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 160 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9534 | $ 0.95 |
| 200+ | $ 0.3691 | $ 73.82 |
| 500+ | $ 0.3568 | $ 178.40 |
| 1,000+ | $ 0.3506 | $ 350.60 |
Standard Packaging160/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

