Fair-Rite 2743001112
| Manufacturer | |
| MPN | 2743001112 |
| LCSC Part # | C3716892 |
| Packaging | Through Hole,D3.5xL4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 70Ω@100MHz Through Hole,D3.5xL4.4mm Ferrite Beads and Chips RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | Fair-Rite | |
| Packaging | Through Hole,D3.5xL4.4mm | |
| Number of Lines | 1 | |
| Impedance @ Frequency | 70Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0542 | $ 0.27 |
| 50+ | $ 0.0525 | $ 2.63 |
| 150+ | $ 0.0514 | $ 7.71 |
| 500+ | $ 0.0503 | $ 25.15 |
Standard Packaging4500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



