Laird 35F0121-1SR-10
| Manufacturer | |
| MPN | 35F0121-1SR-10 |
| LCSC Part # | C3716759 |
| Packaging | SMD,8.5x3.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FERRITE BEAD 82Ω SMD 1LN |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | Laird | |
| Packaging | SMD,8.5x3.1mm | |
| DC Resistance(DCR) | 1mΩ | |
| Number of Lines | 1 | |
| Current Rating | 10A | |
| Impedance @ Frequency | 82Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Up to 10 Amps (I MAX) continuous operating capability
- Monolithic construction with small footprint and high reliability
- Excellent retention under bias
- Economical
- Broad range of sizes (from EIA 0201 up to 3312)
- For power line, low frequency and high frequency signal lines
- 10 Amps continuous operating current capability
- Very low RDC
- Broadband (28F) and (35F) parts available
- Lead free and RoHS compliant
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4426 | $ 0.44 |
| 200+ | $ 0.1713 | $ 34.26 |
| 500+ | $ 0.1653 | $ 82.65 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

