EVERLIGHT HIR8323/C16
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HIR8323/C16 |
| LCSC Part # | C367225 |
| Package | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | EMITTER IR 850nm TH |
| Description | Infrared (IR) Emitter 850nm 1.45V 20mW/sr@20mA Through Hole,D=5mm |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Emitters - Infrared, UV, Visible | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | Through Hole,D=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31,685
31,685
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2607 | $ 1.30 |
50+ | $ 0.2081 | $ 10.41 |
150+ | $ 0.1855 | $ 27.83 |
500+ | $ 0.1528 | $ 76.40 |
2,500+ | $ 0.1402 | $ 350.50 |
5,000+ | $ 0.1327 | $ 663.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$