Amphenol HM2P07PDG1A1N9LF
| Manufacturer | |
| MPN | HM2P07PDG1A1N9LF |
| LCSC Part # | C3653538 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | 5 Through Hole 1.5A Through Hole,P=2mm Hard Metric, Standard RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Hard Metric, Standard | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 48 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,152
1,152
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.5489 | $ 5.55 |
10+ | $ 4.8097 | $ 48.10 |
30+ | $ 4.3691 | $ 131.07 |
100+ | $ 3.9252 | $ 392.52 |
500+ | $ 3.7186 | $ 1859.30 |
1,000+ | $ 3.6266 | $ 3626.60 |
Standard Packaging 48/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$