TE Connectivity 5646446-1
| Manufacturer | |
| MPN | 5646446-1 |
| LCSC Part # | C3648203 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Hard Metric Backplane PCB Mount Receptacle, ≤1 Gb/s, Mezzanine, 2 mm Centerline, Right Angle |
| Description | 8 88P Right Angle 1.5A Through Hole,P=2mm Hard Metric, Standard RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Hard Metric, Standard | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
52
52
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 18.4662 | $ 18.47 |
10+ | $ 17.6952 | $ 176.95 |
30+ | $ 16.3577 | $ 490.73 |
100+ | $ 15.1908 | $ 1519.08 |
Standard Packaging 20/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$