XINGLIGHT XL-C3570P8S11-62C3C2
| Manufacturer |
XINGLIGHT
Asian Brands |
| Mfr. Part # | XL-C3570P8S11-62C3C2 |
| LCSC Part # | C3646958 |
| Package | SMD,7x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED WHITE YELLOW LENS SMD |
| Description | White LED Indication - Discrete 8.5V~10.5V SMD,3.5x7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Color Lighting | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Package | SMD,7x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,924
1,924
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4209 | $ 1.42 |
10+ | $ 1.1771 | $ 11.77 |
30+ | $ 1.0431 | $ 31.29 |
100+ | $ 0.8929 | $ 89.29 |
500+ | $ 0.7864 | $ 393.20 |
1,000+ | $ 0.7573 | $ 757.30 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$