XINGLIGHT XL-C1860P5S11-62C3C1
| Manufacturer |
XINGLIGHT
Asian Brands |
| Mfr. Part # | XL-C1860P5S11-62C3C1 |
| LCSC Part # | C3646943 |
| Package | SMD,5.8x1.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED WHITE YELLOW LENS SMD |
| Description | White LED Indication - Discrete 9.9V SMD,1.8x5.8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Color Lighting | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Package | SMD,5.8x1.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,249
5,249
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6171 $ 0.5431 | $ 0.54 |
10+ | $ 0.5482 $ 0.4825 | $ 4.83 |
30+ | $ 0.5129 $ 0.4514 | $ 13.54 |
100+ | $ 0.4777 $ 0.4204 | $ 42.04 |
500+ | $ 0.4568 $ 0.4020 | $ 201.00 |
1,000+ | $ 0.4472 $ 0.3936 | $ 393.60 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$