JARSON XT1J221M1313
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XT1J221M1313 |
| LCSC Part # | C3646873 |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 63V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 63V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 470mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 13.5mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 325
325 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.274 | $ 1.37 |
| 50+ | $ 0.2166 | $ 10.83 |
| 200+ | $ 0.1852 | $ 37.04 |
| 400+ | $ 0.1545 | $ 61.80 |
| 2,400+ | $ 0.1409 | $ 338.16 |
| 5,000+ | $ 0.1327 | $ 663.50 |
Standard Packaging200/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

