JARSON XT1H470M0607
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XT1H470M0607 |
| LCSC Part # | C3646847 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 50V 47uF SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 47uF | |
| Ripple Current | 70mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 7.7mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 29,260
29,260 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0359$ 0.0342 | $ 0.68 |
| 200+ | $ 0.0282$ 0.0268 | $ 5.36 |
| 1,000+ | $ 0.023$ 0.0219 | $ 21.90 |
| 2,000+ | $ 0.0204$ 0.0194 | $ 38.80 |
| 10,000+ | $ 0.0182$ 0.0173 | $ 173.00 |
| 20,000+ | $ 0.017$ 0.0162 | $ 324.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

