VISHAY RS01A500R0FE12
| Manufacturer | |
| MPN | RS01A500R0FE12 |
| LCSC Part # | C3551752 |
| Packaging | Through Hole,D2.4xL10.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 500Ω ±1% 1W Through Hole,D2.4xL10.3mm |
| Description | 500Ω 1W Wirewound Resistor ±20ppm/℃ ±1% Through Hole,D2.4xL10.3mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D2.4xL10.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
21
21
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.0552 | $ 3.06 |
10+ | $ 2.9845 | $ 29.85 |
30+ | $ 2.9363 | $ 88.09 |
100+ | $ 2.8897 | $ 288.97 |
Standard Packaging 100/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$