Walter Elec FSD F5AL250V(P)
| Manufacturer | Walter ElecAsian Brands |
| MPN | FSD F5AL250V(P) |
| LCSC Part # | C354919 |
| Packaging | Through Hole,5.2x20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Glass Tube Fuse 5A Through Hole,5.2x20mm Fuses RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Walter Elec | |
| Packaging | Through Hole,5.2x20mm | |
| Type | Glass Tube Fuse | |
| Current Rating | 5A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- FSD 8A~15A approved KC 250V only
- 125V Voltage only for ΔSM_IS°
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0938 | $ 0.47 |
| 50+ | $ 0.0744 | $ 3.72 |
| 150+ | $ 0.0629 | $ 9.44 |
| 500+ | $ 0.0557 | $ 27.85 |
| 2,500+ | $ 0.0498 | $ 124.50 |
| 5,000+ | $ 0.0469 | $ 234.50 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



