Walter Elec 2010T3.15A250V
| Manufacturer | Walter ElecAsian Brands |
| MPN | 2010T3.15A250V |
| LCSC Part # | C354904 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 3.15A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Walter Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Melting I2t | - | |
| Interrupt Rating | 100A@250V | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Square Fuse | |
| Current Rating | 3.15A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 50,260
50,260 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0379 | $ 0.76 |
| 200+ | $ 0.0293 | $ 5.86 |
| 1,000+ | $ 0.0252 | $ 25.20 |
| 2,000+ | $ 0.0223 | $ 44.60 |
| 10,000+ | $ 0.0198 | $ 198.00 |
| 20,000+ | $ 0.0185 | $ 370.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



