RESI EWWR0003J200RT9
| Manufacturer |
RESI
Asian Brands |
| Mfr. Part # | EWWR0003J200RT9 |
| LCSC Part # | C348859 |
| Package | Through Hole,D5.5xL15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 200Ω ±5% 3W Through Hole,D5.5xL15mm |
| Description | 200Ω 3W Wirewound Resistor ±250ppm/℃ ±5% Through Hole,D5.5xL15mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | RESI | |
| Package | Through Hole,D5.5xL15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,330
2,330
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1061 | $ 0.53 |
50+ | $ 0.0863 | $ 4.32 |
200+ | $ 0.0673 | $ 13.46 |
500+ | $ 0.0599 | $ 29.95 |
2,500+ | $ 0.0539 | $ 134.75 |
5,000+ | $ 0.051 | $ 255.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$