UMW AO3400A
| Manufacturer | UMWAsian Brands |
| MPN | AO3400A |
| LCSC Part # | C347475 |
| Packaging | SOT-23 |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 30V 5.8A SOT-23 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | UMW | |
| Packaging | SOT-23 | |
| Drain to Source Voltage | 30V | |
| Output Capacitance(Coss) | 99pF | |
| Current - Continuous Drain(Id) | 5.8A | |
| Operating Temperature - | -55℃~+150℃ | |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.1V | |
| Pd - Power Dissipation | 1.4W | |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 77pF | |
| RDS(on) | 17mΩ@10V | |
| Number | 1 N-channel | |
| Input Capacitance(Ciss) | 823pF | |
| Gate Charge(Qg) | 9.7nC@4.5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 583,300
583,300 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0326 | $ 0.65 |
| 200+ | $ 0.024 | $ 4.80 |
| 600+ | $ 0.0202 | $ 12.12 |
| 3,000+ | $ 0.017 | $ 51.00 |
| 9,000+ | $ 0.0158 | $ 142.20 |
| 21,000+ | $ 0.0151 | $ 317.10 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |



