VISHAY PR03000204702JAC00
| Manufacturer | |
| MPN | PR03000204702JAC00 |
| LCSC Part # | C3473753 |
| Packaging | Through Hole,D5.2xL16.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 47kΩ ±5% 3W Through Hole,D5.2xL16.7mm |
| Description | 47kΩ 3W Metal Film Resistor ±250ppm/℃ ±5% Through Hole,D5.2xL16.7mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D5.2xL16.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
680
680
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2917 | $ 1.46 |
50+ | $ 0.2339 | $ 11.70 |
150+ | $ 0.2092 | $ 31.38 |
500+ | $ 0.1783 | $ 89.15 |
2,500+ | $ 0.1645 | $ 411.25 |
5,000+ | $ 0.1563 | $ 781.50 |
Standard Packaging 500/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$