CJT(Changjiang Connectors) A2008H-2x7P
| Manufacturer |
CJT(Changjiang Connectors)
Asian Brands |
| MPN | A2008H-2x7P |
| LCSC Part # | C339235 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 14POS 2mm DUAL ROW |
| Description | Connector Housing 14 Position 2mm Pitch Dual Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | CJT(Changjiang Connectors) | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
610
610
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1141 | $ 0.57 |
50+ | $ 0.0924 | $ 4.62 |
150+ | $ 0.0815 | $ 12.23 |
1,000+ | $ 0.0694 | $ 69.40 |
2,000+ | $ 0.0628 | $ 125.60 |
5,000+ | $ 0.0596 | $ 298.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$