Honor Elec RVT1C220M0405
| Manufacturer | Honor ElecAsian Brands |
| MPN | RVT1C220M0405 |
| LCSC Part # | C3356 |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 22uF ±20% 16V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Honor Elec | |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 22uF | |
| Ripple Current | - | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 29,000
29,000 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0249$ 0.0237 | $ 0.47 |
| 200+ | $ 0.019$ 0.0181 | $ 3.62 |
| 600+ | $ 0.0157$ 0.0150 | $ 9.00 |
| 2,000+ | $ 0.0137$ 0.0131 | $ 26.20 |
| 10,000+ | $ 0.012$ 0.0114 | $ 114.00 |
| 20,000+ | $ 0.0111$ 0.0106 | $ 212.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



