CCO(Chian Chia Elec) CR-L5W-22Ω 5% P
| Manufacturer | CCO(Chian Chia Elec)Asian Brands |
| MPN | CR-L5W-22Ω 5% P |
| LCSC Part # | C334297 |
| Packaging | Through Hole,D9.5xL22mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 22Ω ±5% 5W Through Hole,22x9.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | CCO(Chian Chia Elec) | |
| Packaging | Through Hole,D9.5xL22mm | |
| Resistance | 22Ω | |
| Power(Watts) | 5W | |
| Voltage Rating | 750V | |
| Type | Cement Resistor | |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/℃ | |
| Tolerance | ±5% | |
| Operating Temperature | -55℃~+250℃ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 760
760 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1128 | $ 0.56 |
| 50+ | $ 0.0892 | $ 4.46 |
| 150+ | $ 0.0774 | $ 11.61 |
| 500+ | $ 0.0685 | $ 34.25 |
| 2,500+ | $ 0.0614 | $ 153.50 |
| 5,000+ | $ 0.0579 | $ 289.50 |
Standard Packaging100/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |



