Hongzhi Elec Y26F1E222M
| Manufacturer |
Hongzhi Elec
Asian Brands |
| MPN | Y26F1E222M |
| LCSC Part # | C332371 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 2.2nF ±20% 250V TH |
| Description | 2.2nF ±20% 250V Safety Capacitor Y2 Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Hongzhi Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
59,600
59,600
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0307 | $ 0.61 |
200+ | $ 0.0256 | $ 5.12 |
500+ | $ 0.0212 | $ 10.60 |
2,000+ | $ 0.0195 | $ 39.00 |
10,000+ | $ 0.018 | $ 180.00 |
20,000+ | $ 0.0172 | $ 344.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$