KEMET PME271MB6100MR30
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | PME271MB6100MR30 |
| LCSC Part # | C3295238 |
| Package | Through Hole,P=15.2mm |
| Customer # | |
| Description | 100nF -40℃~+110℃ X2 275V ±20% Through Hole,P=15.2mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Package | Through Hole,P=15.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 300 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6
6
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.473 | $ 1.47 |
10+ | $ 1.442 | $ 14.42 |
30+ | $ 1.4219 | $ 42.66 |
100+ | $ 1.4002 | $ 140.02 |
Standard Packaging 300/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$