EVERLIGHT 23-22B/R7G6C-C31/2A
| Manufacturer | |
| MPN | 23-22B/R7G6C-C31/2A |
| LCSC Part # | C3291480 |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.5V~2.2V 130° Red, Yellow Green SMD-4P,3.2x1.3mm LED Indication - Discrete RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.3mm | |
| Forward Current | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.5V~2.2V | |
| Wavelength - Dominant | 625.5nm~637.5nm;567.5nm~575.5nm | |
| Diode Configuration | - | |
| Luminous Intensity | 11.5mcd~28.5mcd | |
| Installation method | - | |
| Color Temperature | - | |
| Peak Wavelength | 639nm;575nm | |
| Lens Color | Water Clear | |
| Viewing Angle | 130° | |
| Illumination Color | Red, Yellow Green | |
| Power(Watts) | - | |
| Lamp Holder Type | - |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 16,650
16,650 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0702 | $ 0.35 |
| 50+ | $ 0.0613 | $ 3.07 |
| 150+ | $ 0.0569 | $ 8.54 |
| 500+ | $ 0.0536 | $ 26.80 |
| 2,000+ | $ 0.0483 | $ 96.60 |
| 4,000+ | $ 0.047 | $ 188.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



