XIAMEN FARATRONIC C3D3L205KB00C00
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| MPN | C3D3L205KB00C00 |
| LCSC Part # | C328794 |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Description | 2uF 1.2kV ±10% Through Hole,P=27.5mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Packaging | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,250
2,250
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9625 | $ 0.96 |
10+ | $ 0.7678 | $ 7.68 |
30+ | $ 0.6712 | $ 20.14 |
100+ | $ 0.5763 | $ 57.63 |
600+ | $ 0.5183 | $ 310.98 |
1,200+ | $ 0.4893 | $ 587.16 |
Standard Packaging 600/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$