PULSE ANT2012LL00R2400A
| Manufacturer | |
| MPN | ANT2012LL00R2400A |
| LCSC Part # | C3284792 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.4GHz Chip Antenna |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Packaging | 0805 | |
| Antenna Type | - | |
| Peak Gain | 3.77dBi | |
| Bandwidth | 370MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height | 1.1mm | |
| Frequency(Center/Band) | 2.45GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Size: 2.0x1.2x1.1 mm
- Working Frequency: 2.4~2.5GHz
- Omni-directional Radiation
- Tape & reel automatic mounting
- Reflow process compatible
- RoHS compliant
Applications
AI Translation
- 2.4GHz WiFi device
- Bluetooth gadget
- Zigbee device
- ISM band equipment
In-Stock: 2,998
2,998 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.433 | $ 0.43 |
| 10+ | $ 0.3397 | $ 3.40 |
| 30+ | $ 0.2994 | $ 8.98 |
| 100+ | $ 0.2495 | $ 24.95 |
| 500+ | $ 0.227 | $ 113.50 |
| 1,000+ | $ 0.2141 | $ 214.10 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



