Infineon FF2MR12KM1PHOSA1
| Manufacturer | |
| MPN | FF2MR12KM1PHOSA1 |
| LCSC Part # | C3277322 |
| Packaging | AG-62mm |
| Customer # | |
| Description | 1.2kV 500A N-Channel AG-62mm Single FETs, MOSFETs RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | Infineon | |
| Packaging | AG-62mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 8 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 484.4814 | $ 484.48 |
200+ | $ 453.5999 | $ 90719.98 |
496+ | $ 437.658 | $ 217078.37 |
1,000+ | $ 429.7825 | $ 429782.50 |
Standard Packaging 8/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$