YAGEO RC0402FR-07267KL
Manufacturer
YAGEO
Asian Brands
MPN
RC0402FR-07267KL
LCSC Part #
C327360
Packaging
0402
Customer #
Key Attributes
RES 267kΩ ±1% 62.5mW 0402
Description
62.5mW 267kΩ 50V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS