VISHAY IHCL4040DZER100M5A
| Manufacturer | |
| MPN | IHCL4040DZER100M5A |
| LCSC Part # | C3273511 |
| Packaging | SMD,11x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 10uH ±20% SMD,11x10mm Arrays, Signal Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | SMD,11x10mm | |
| Current Rating | 4.3A;4.2A | |
| Inductance | 10uH | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current - Saturation (Isat) | 8A;9A | |
| DC Resistance(DCR) | 90.6mΩ;86mΩ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 137
137 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.9084 | $ 1.91 |
| 10+ | $ 1.7324 | $ 17.32 |
| 30+ | $ 1.6234 | $ 48.70 |
| 100+ | $ 1.5112 | $ 151.12 |
| 500+ | $ 1.4598 | $ 729.90 |
| 1,000+ | $ 1.438 | $ 1438.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



