BOURNS SRF0703-470M
| Manufacturer | |
| MPN | SRF0703-470M |
| LCSC Part # | C3273458 |
| Packaging | SMD-4P,7.6x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 47uH 1.08A 338mΩ SMD-4P,7.6x7.6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD-4P,7.6x7.6mm | |
| Current Rating | 1.08A | |
| Inductance | 47uH | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 338mΩ | |
| Current - Saturation (Isat) | 1.14A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 283
283 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.0349 | $ 1.03 |
| 10+ | $ 0.8295 | $ 8.30 |
| 30+ | $ 0.7261 | $ 21.78 |
| 100+ | $ 0.6242 | $ 62.42 |
| 500+ | $ 0.5627 | $ 281.35 |
| 1,500+ | $ 0.5304 | $ 795.60 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



