Knowles JZ150HV
| Manufacturer | |
| MPN | JZ150HV |
| LCSC Part # | C3273335 |
| Packaging | SMD,4.5x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1500@1MHz 3pF~15pF 350V SMD,4.5x3.2mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Trimmers, Variable Capacitors | |
| Manufacturer | Knowles | |
| Packaging | SMD,4.5x3.2mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Q @ Frequency | 1500@1MHz | |
| Capacitance | 3pF~15pF | |
| Height - Seated(Max) | 1.45mm | |
| Voltage Rating | 350V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6
6 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 6.0981 | $ 6.10 |
| 10+ | $ 5.3003 | $ 53.00 |
| 30+ | $ 4.8143 | $ 144.43 |
| 100+ | $ 4.4058 | $ 440.58 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |

