Samtec IDP1-10-A
| Manufacturer | |
| MPN | IDP1-10-A |
| LCSC Part # | C3265903 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Description | 1mm 2 P=1mm Rectangular Connector Housings RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | Samtec | |
| Packaging | P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5385 | $ 0.54 |
200+ | $ 0.2084 | $ 41.68 |
500+ | $ 0.2022 | $ 101.10 |
1,000+ | $ 0.1976 | $ 197.60 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$