Bel Fuse 0ZCF0100AF2A
| Manufacturer | |
| MPN | 0ZCF0100AF2A |
| LCSC Part # | C3202936 |
| Packaging | 2920 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 60V 1A 2920 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 1A Surface Mount 2920 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | Bel Fuse | |
| Packaging | 2920 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,123
1,123
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5121 | $ 0.51 |
10+ | $ 0.4035 | $ 4.04 |
30+ | $ 0.3581 | $ 10.74 |
100+ | $ 0.2998 | $ 29.98 |
500+ | $ 0.2755 | $ 137.75 |
1,000+ | $ 0.2593 | $ 259.30 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$