Mini-Circuits SCA-4-20+
| Manufacturer | |
| MPN | SCA-4-20+ |
| LCSC Part # | C3195222 |
| Packaging | SMD-10P,7.6x6.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Surface Mount Power Splitter/Combiner 4 Way-0° 50Ω 1000 to 2000MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Power Dividers/Splitters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-10P,7.6x6.4mm | |
| Frequency Range | 1GHz~2GHz | |
| Insertion Loss | 1dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Wideband, 1000 to 2000 MHz
- High isolation, 20 dB typ.
- Small surface mount package (0.25"x0.3")
- Low profile (0.045")
- Welded leads
Applications
AI Translation
- PCS
- GPS
In-Stock: 288
288 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 9.2192 | $ 9.22 |
| 10+ | $ 8.7688 | $ 87.69 |
| 30+ | $ 8.496 | $ 254.88 |
| 100+ | $ 8.2651 | $ 826.51 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



