COV 20D101K
| Manufacturer | COVAsian Brands |
| MPN | 20D101K |
| LCSC Part # | C317853 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | 165V 85V 60V 90V~110V Through Hole Varistors, MOVs RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | COV | |
| Packaging | Through Hole | |
| Clamping Voltage | 165V | |
| Energy | 50J | |
| Capacitance | 4nF@1kHz | |
| Maximum DC Volts | 85V | |
| Maximum AC Volts | 60V | |
| Varistor Voltage | 90V~110V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,965
2,965 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.3454 | $ 1.73 |
| 50+ | $ 0.2774 | $ 13.87 |
| 250+ | $ 0.2244 | $ 56.10 |
| 500+ | $ 0.1881 | $ 94.05 |
| 2,500+ | $ 0.1719 | $ 429.75 |
| 5,000+ | $ 0.1622 | $ 811.00 |
Standard Packaging250/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



