Kingston EMMC32G-TS0A-01011
| Manufacturer | |
| MPN | EMMC32G-TS0A-01011 |
| LCSC Part # | C31593826 |
| Packaging | FBGA-153(11.5x13) |
| Customer # | |
| Key Attributes | 32GB TLC eMMC 5.1 FBGA-153(11.5x13) Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Kingston | |
| Packaging | FBGA-153(11.5x13) | |
| Memory Size | 32GB | |
| Operating temperature | -25℃~+85℃ | |
| Reading Speed in Sequence | 310MB/S | |
| Writing Speed in Sequence | 210MB/S | |
| Features | Built-in wear leveling function;Bad block management function;ECC error correction function;Power-down data protection function;Hardware reset function;Enhanced write protection function;Secure write protection function;Secure erase function | |
| configuration | TLC | |
| NAND Stand-By Current | - | |
| Controller Stand-By Current | - | |
| NAND Operating Voltage (VCCF) | 2.7V~3.6V | |
| Interface | eMMC 5.1 | |
| Controller Operating Voltage (VCCQ) | 1.7V~1.95V;2.7V~3.6V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 26.0143 | $ 26.01 |
| 200+ | $ 10.3804 | $ 2076.08 |
| 500+ | $ 10.0333 | $ 5016.65 |
| 1,000+ | $ 9.862 | $ 9862.00 |
Standard Packaging1/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |

