Mini-Circuits ADP-2-4+
| Manufacturer | |
| MPN | ADP-2-4+ |
| LCSC Part # | C3155091 |
| Packaging | SMD-6P,7.9x5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Surface Mount Power Splitter/Combiner 2 Way-0° 50Ω 10 to 1000 MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Power Dividers/Splitters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-6P,7.9x5.6mm | |
| Frequency Range | 10MHz~1GHz | |
| Phase Unbalance | 0.5deg | |
| Work score/number of work combinations | 2 way | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Amplitude Unbalance | 0.1dB | |
| Insertion Loss | 0.8dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- low insertion loss, 0.4 dB typ.
- excellent amplitude unbalance, 0.10 dB typ.
- very good phase unbalance, 0.5 deg. typ.
- aqueous washable
- protected under U.S. Patent 6,133,525
Applications
AI Translation
- instrumentation
- cellular
In-Stock: 177
177 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 22.271 | $ 22.27 |
| 10+ | $ 21.2241 | $ 212.24 |
| 30+ | $ 19.4091 | $ 582.27 |
| 100+ | $ 17.8259 | $ 1782.59 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



