Xucheng Elec 5x20 /
| Manufacturer | Xucheng ElecAsian Brands |
| MPN | 5x20 / |
| LCSC Part # | C3130 |
| Packaging | Through Hole,P=4.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Cylindrical Clip Through Hole,P=4.8mm Fuseholders RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | Xucheng Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=4.8mm | |
| Fuse Type | Cylindrical | |
| Fuseholder Type | Clip | |
| Fuse Length | 20mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 5.2mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
This fuse clip is suitable for Φ5.2X20mm fuse tubes. Fuse tubes shall be easily inserted into the fuse clip. The fuse clip surface and edges shall be free of burrs, cracks, damage, and non-conductive substances. Fuse clip leads shall be pre-taped and compatible with automatic insertion equipment.
In-Stock: 203,960
203,960 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0286 | $ 0.57 |
| 200+ | $ 0.0218 | $ 4.36 |
| 600+ | $ 0.0187 | $ 11.22 |
| 2,000+ | $ 0.0164 | $ 32.80 |
| 10,000+ | $ 0.0155 | $ 155.00 |
| 20,000+ | $ 0.0149 | $ 298.00 |
Standard Packaging2000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



