Xucheng Elec 5F.2000210000R1
| Manufacturer | Xucheng ElecAsian Brands |
| MPN | 5F.2000210000R1 |
| LCSC Part # | C3117 |
| Packaging | D5.2xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 2A D5.2xL20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Xucheng Elec | |
| Packaging | D5.2xL20mm | |
| Melting I2t | 24.09 | |
| Interrupt Rating | 35A@250VAC | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Type | Glass Tube Fuse | |
| Current Rating | 2A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V;250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
This fuse is suitable for protecting household appliances, electronic instruments, power supply units, monitors, etc. For protecting instruments, power supply devices and telephone sets etc.
Applications
AI Translation
- Home appliances
- Electronic instruments
- Power supplies
- Displays
In-Stock: 46,270
46,270 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0621$ 0.0590 | $ 0.59 |
| 100+ | $ 0.0492$ 0.0468 | $ 4.68 |
| 500+ | $ 0.0428$ 0.0407 | $ 20.35 |
| 1,000+ | $ 0.038$ 0.0361 | $ 36.10 |
| 4,000+ | $ 0.0342$ 0.0325 | $ 130.00 |
| 10,000+ | $ 0.0322$ 0.0306 | $ 306.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



