ROQANG VT1V221M0810
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | VT1V221M0810 |
| LCSC Part # | C310848 |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 195mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10.2mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 48,240
48,240 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0565$ 0.0537 | $ 0.54 |
| 100+ | $ 0.0449$ 0.0427 | $ 4.27 |
| 500+ | $ 0.0386$ 0.0367 | $ 18.35 |
| 1,000+ | $ 0.0342$ 0.0325 | $ 32.50 |
| 5,000+ | $ 0.0307$ 0.0292 | $ 146.00 |
| 10,000+ | $ 0.029$ 0.0276 | $ 276.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



