HONGFA HF46F/12-HS1T
| Manufacturer |
HONGFA
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HF46F/12-HS1T |
| LCSC Part # | C3093655 |
| Package | Through Hole,20.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SUBMINIATURE INTERMEDIATE POWER RELAY |
| Description | Power Relay 1 Form A: 1A (SPST-NO) 12V Coil Through Hole,7x20.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | HONGFA | |
| Package | Through Hole,20.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 160 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,587
5,587
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2591 | $ 1.26 |
10+ | $ 0.9979 | $ 9.98 |
30+ | $ 0.8673 | $ 26.02 |
160+ | $ 0.7384 | $ 118.14 |
480+ | $ 0.661 | $ 317.28 |
960+ | $ 0.6207 | $ 595.87 |
1,920+ | $ 0.611 | $ 1173.12 |
4,000+ | $ 0.6062 | $ 2424.80 |
Standard Packaging 160/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$