HOOYA PJ-603A
| Manufacturer |
HOOYA
Asian Brands |
| MPN | PJ-603A |
| LCSC Part # | C309273 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN JACK STEREO 6.35mm TH |
| Description | 6.35mm Headphone Jack 500mA 30V Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Barrel Connectors/Audio Connectors | |
| Manufacturer | HOOYA | |
| Packaging | Through Hole |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
6,980
6,980
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3837 $ 0.3646 | $ 1.82 |
50+ | $ 0.3065 $ 0.2912 | $ 14.56 |
150+ | $ 0.2688 $ 0.2554 | $ 38.31 |
500+ | $ 0.2275 $ 0.2162 | $ 108.10 |
2,500+ | $ 0.2091 $ 0.1987 | $ 496.75 |
5,000+ | $ 0.1981 $ 0.1882 | $ 941.00 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$