TDK HHM1944A1
| Manufacturer | |
| MPN | HHM1944A1 |
| LCSC Part # | C307906 |
| Packaging | SMD-4P,1x0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Balun For 758 - 821MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-4P,1x0.5mm | |
| Amplitude Balance (Max) | 2dB | |
| Return Loss(Min) | 20dB | |
| Phase Difference | 181° | |
| Frequency Range | 758MHz~821MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50Ω:100Ω | |
| Insertion Loss | 0.85dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 9,560
9,560 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.072$ 0.0526 | $ 0.05 |
| 10+ | $ 0.0638$ 0.0466 | $ 0.47 |
| 30+ | $ 0.0596$ 0.0436 | $ 1.31 |
| 100+ | $ 0.0565$ 0.0413 | $ 4.13 |
| 500+ | $ 0.054$ 0.0395 | $ 19.75 |
| 1,000+ | $ 0.0528$ 0.0386 | $ 38.60 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |



