CHIPSENSE AN1V 200 PB22
| Manufacturer | CHIPSENSEAsian Brands |
| MPN | AN1V 200 PB22 |
| LCSC Part # | C30584745 |
| Packaging | SIP,17x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5V 0A~200A 20mV/A SIP,17x10mm Current Sensors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Current Sensors | |
| Manufacturer | CHIPSENSE | |
| Packaging | SIP,17x10mm | |
| Standby Current | 8mA | |
| Voltage - Supply | 5V | |
| Current Range | 0A~200A | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Band Width | 250kHz | |
| Features | - | |
| Response Time (tr) | 2.5us | |
| Sensitivity | 20mV/A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 97
97 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.805 | $ 3.81 |
| 10+ | $ 3.6119 | $ 36.12 |
| 25+ | $ 3.4987 | $ 87.47 |
| 100+ | $ 3.3822 | $ 338.22 |
| 500+ | $ 3.3296 | $ 1664.80 |
| 1,000+ | $ 3.3056 | $ 3305.60 |
Standard Packaging25/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9030899090 |
| USHTS | 9030890100 |
| TARIC | 9030890000 |
| CAHTS | 9030890090 |
| BRHTS | 90308990 |
| INHTS | 90308990 |
| MXHTS | 9030.89.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9030899090 |
| USHTS | 9030890100 |
| TARIC | 9030890000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9030890090 |
| BRHTS | 90308990 |
| INHTS | 90308990 |
| MXHTS | 9030.89.99 |



