VPSC VPT85BB-01B
| Manufacturer | VPSCAsian Brands |
| MPN | VPT85BB-01B |
| LCSC Part # | C3040896 |
| Packaging | SMD-8P,13x8.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 210uH 1:1:1.1:1.1 5V 200mA 5V SMD-8P,13x8.5mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | VPSC | |
| Packaging | SMD-8P,13x8.5mm | |
| Secondary Winding | 2 | |
| Inductance | 210uH | |
| Primary Winding(s) | 2 | |
| Turns Ratio | 1:1:1.1:1.1 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3kV | |
| Secondary Side Voltage | 5V | |
| Output Current | 200mA | |
| Primary Side Voltage | 5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,060
1,060 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.3367 | $ 1.34 |
| 10+ | $ 1.1093 | $ 11.09 |
| 30+ | $ 0.9843 | $ 29.53 |
| 100+ | $ 0.843 | $ 84.30 |
| 500+ | $ 0.713 | $ 356.50 |
| 1,000+ | $ 0.6854 | $ 685.40 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



